Preskočiť na obsah

Športový prvý prázdninový víkend

Zverejnené 24.7.2023.

Kategória

V Čereňanoch už tradične v prvú júlovú nedeľu sa koná hasičská súťaž a tento rok nebol výnimkou. Ešte pred ňou v sobotu 30. júna sa družstvo mužov zúčastnilo jednej z najlepších nočných súťaží v širokom okolí – v Šišove na jej 19. ročníku. Celkovo sa na nej predstavilo 63 tímov, z toho 17 ženských a 46 mužských, ktoré súťažili v klasickej a športovej kategórii a neoddeliteľnou súčasťou tejto súťaže sú aj veteráni. Naši muži v športovej kategórii v konkurencii sedemnástich družstiev boli prekvapením súťaže. Po menších zmenách v tíme uspeli a výsledný čas 14,12 s im priniesol najvyššiu priečku na stupienku víťazov pred druhými mužmi z Rybian s časom 14,31 s a tretími z Podlužian A, ktorí dosiahli čas 15,26 s. Ocenením bol pohár a na rok sa stali držiteľmi putovnej trofeje hasiča.


Získavať pódiové umiestnenia sa im darilo aj v nedeľu 1. júla na domácej pôde. Usporiadali sme už 36. ročník pohárovej súťaže o Putovný pohár DHZ Čereňany. Zároveň to bolo 6. kolo Hornonitrianskej hasičskej ligy. Podľa rezervácie poradia sme sa mohli tešiť na 48 hasičských útokov, nakoniec sme ich videli 45.


Ako prví sa postavili na štart domáci muži v klasickej kategórii. Svoj útok si ukončili s časom 20,03 s, ktorý im priniesol 3. miesto. Druhí skončili muži z DHZ Zlatníky s výsledným časom 19,87 s. Víťazmi v klasike sa stali muži z Poruby, ktorí zastavili časomieru na hodnote 17,47 s.


U žien v klasickej kategórii predviedli ukážkový útok ženy z Borčian, ktorým po zhodení terčov na časomiere svietil krásny čas 20,42 s a zvíťazili. Druhé miesto si odniesli ženy z neďalekej Hornej Vsi. Ich výsledný čas bol 21,64 s. Čas 23,18 a tretie miesto si pripísali na konto ženy z Dvorca.


V športovej kategórii prvenstvo získali muži DHZ Podlužany „A“. Podarilo sa im zvíťaziť s časom 14,24 s. Domáci muži dokázali časomieru zastaviť na čase 14,68 s a skončili druhí. Muži z Novej Dediny si vybojovali tretie miesto. Pekne rozbehnutý útok im priniesol čas 15,32 s. Musíme spomenúť mužov z Poruby, ktorí dosiahli na ľavom prúde najlepší čas spomedzi všetkých súťažiacich. Hoci ich výsledný čas 16,62 s nebol medailový, ľavý prúdar si odniesol ocenenie za najrýchlejší zostrek terča 13,77 s.


Zo žien si v športovej kategórii prvé miesto s časom 17,81 s vybojovali ženy z Poruby. Z druhého miesta za výsledný čas 18,29 s sa tešili ženy z Dežeríc. Tretie miesto si vybojovali ženy z Kocurian. Ich výsledný čas bol 18,33 s.


Pohárovej súťaže sa zúčastnili aj muži z družobnej organizácie Predmier, ktorí v športe obsadili 5. miesto a v klasike útok neukončili. Naša pohárovka bola zaradená do Hornonitrianskej hasičskej ligy a družstvám prihláseným do HNHL sa dosiahnuté časy zarátavali do celkového hodnotenia. Naši muži v tomto ligovom kole zvíťazili a pripísali si 20 bodov, čo ich posunulo na 3. miesto v priebežnom hodnotení HNHL.


O chutné občerstvenie sa aj tento rok postarali členovia nášho zboru. Ani chladnejšie a veterné počasie neubralo na dobrej atmosfére súťaže. Na záver zostáva iba dodať opäť pochvalu pre všetkých, ktorí sa postarali o zorganizovanie ďalšieho skvelého ročníka tejto súťaže.